yurtdisinda-hayat ile Etiketli Sayfalar


Hangi Öğrenciler Katılabilir?


Yurtdışı Lise Eğitimi - Kimler Katılabilir?

Bu programa katılabilmek için öncelikle öğrencinin ve daha da önemlisi ailenin, bu programın çocuklarının hayatı için ne kadar önemli bir anahtar olduğunun bilincinde olmaları gerekmektedir.

Kendileri de Amerika’da ortaokul ve lise eğitimlerini tamamlamış Poseidon danışmanları, yurtdışında lise eğitimi ile geçirilecek 1 veya 2 yılın önemini hem öğrencilerimize hem ailelere anlatmaktan büyük mutluluk duymaktadırlar.

Lise eğitimlerinin tamamını veya bir kısmını Amerika, İngiltere, Kanada veya Avustralya’da tamamlamak isteyen öğrencilerden beklenenler şu şekilde özetlenebilir; 

- Uluslararası bir deneyim yaşamaya mental açıdan uygun ve hazır olan,

- 13 - 18 yaş aralığında,

- Lise not ortalaması 100 üzerinden en az 60 olan,

- İngilizce seviyeleri B1 düzeyinde olan veya ofislerimizde verdiğimiz ELTIS testlerinden geçer not alan öğrenciler yurtdışında lise eğitimi görmek için temel şartları karşılamaktadırlar.
 


Devamını Oku

Hangi Öğrenciler Katılmalıdır?


Yurtdışı Lise Eğitimi - Kimler Katılmalıdır?

Yurtdışında lise yılı eğitimi, gittikleri ülkede Üniversite eğitimine devam edecek öğrencilerimiz kadar, bir yurtdışı deneyimi yaşamak isteyen veya İngilizcelerini ana dilleri seviyesine getirmek isteyen gençlerimiz için de kaçırılmayacak bir fırsattır.

Poseidon olarak, hedeflerini aşağıdaki maddelere göre yapan öğrencilerimize Amerika, Kanada, Avustralya veya İngilterede en az 1 yıl lise eğitimine gitmelerini şiddetle tavsiye etmekteyiz;

- Amerika, İngiltere, Kanada veya Avustralya’da yaşayarak, İngilizcelerini anadilleri seviyesine getirmek isteyen,

- Üniversite eğitimlerine bu ülkelerde devam etmeyi planlayan,

- Gittikleri ülkenin EN İYİ üniversitelerine girmeyi hedefleyen,

- Gittikleri ülkedeki üniversitelerden BURS alarak eğitimlerine devam etmek isteyen,

- Türkiye’de liseden mezun olup, yine Türkiye’de bir üniversiteye yerleşen fakat üniversite eğitimine başlamadan önce 1 yıl hem İngilizcesini geliştirerek buradaki Hazırlık yılını atlamak isteyen, hem de yabancı bir kültürü yakından tanımak isteyen, tüm gençlerimiz bu programa katılmalıdır.

 


Devamını Oku
© Copyright | Poseidon Yurtdışı Eğitim | All rights reserved.